AVUI VESPRE A SON TERMENS: GRAN GALA DEL FUTBOL BALEAR
20 octubre 2014 | Por Redacción | Categoria: Fútbol, Noticias FFIBA partir de les 20:30, s’entregaran els trofeus de la temporada passada i les Botes d’Or de la FFIB (Virginia Torrecilla i Marco Asensio).
Tot a punt per a Gala del Futbol, que tendrà a Vicente del Bosque com a convidat d’Honor, i que acabarà en un sopar multitudinari.
A més de les «Botes d’Or», també s’entregaran les Insígnies d’Or al president del Grup Serra, Pere Serra, i al batle de Palma, Mateu Isern.
Hi haurà distincions i trofeus per diferents clubs i persones que han destacat durant la passada temporada, així com reconeixaments a jugadors que són «llegendes» del Futbol Balear.
(Vicente del Bosque parlarà amb els mitjans a les 20:30)
Aquesta és la relació dels equips premiats com a guanyadors de competicions oficials:
C. LIGA NACIONAL JUVENIL
R.C.D. MALLORCA-B
C. LIGA JUVENIL PREFERENTE
C.E. CAMPOS
C. LIGA JUVENILES 1ª G-B
U.D. ALARO
C. LIGA MALLORCA JUVENILES 1ª
S.P. SANT MARÇAL
C. LIGA JUVENILES 2ª G-A
C.D. SON CLADERA-B
C. LIGA MALLORCA JUVENILES 2ª
C.D. S’HORTA
C. LIGA FUTBOL 11 FEMENINO REGIONAL
U.D. COLLERENSE-C
C. COPA III DIVISIÓN
ALCUDIA F.S.
FUTBOL-SALA
CAMPEÓN DE LA COPA DE LA 3ª DIVISION
C’AS CAPITA
CAMPEÓN PRIMERA REGIONAL
SON FERRER ATLETIC
CAMPEÓN COPA JUVENILES G-A
ENTRECULTURAS MONTESION
CAMPEÓN COPA JUVENILES G-B
A.D. ALARO
CAMPEÓN COPA JUVENILES
A.D. ALARO
FÚTBOL BASE
CAMPEÓN DE BALEARES CATEGORÍA CADETES
R.C.D. MALLORCA
CAMPEÓN DE BALEARES CATEGORÍA INFANTILES
S.D. LA SALLE
CAMPEÓN DE BALEARES CATEGORÍA ALEVINES
S.D. LA SALLE ATCO.
CAMPEÓN DE BALEARES DE BENJAMINES
R.C.D. MALLORCA-A
CAMPEÓN DE BALEARES DE PREBENJAMINES
S.D. LA SALLE
CAMPEÓN DE BALEARES DE CATEGORÍA CADETE COPA COCA-COLA – FASE AUTONÓMICA
A.D. PENYA ARRABAL
ASCENSOS
R.C.D. MALLORCA-B (Segunda división B)
C.D. MANACOR (División de Honor del Futbol Juvenil)
S.D. SON SARDINA (División de plata del fútbol femenino nacional)
CAMPEONES DE LIGA
CAMPEON LIGA NACIONAL JUVENIL
C.D. MANACOR-A
CAMPEON PREFERENTE JUVENIL
C.D. FERRIOLENSE-A
CAMPEON JUVENILES 1ª REGIONAL GRUPO “A”
C.D. S’HORTA
CAMPEON JUVENILES 1ª REGIONAL GRUPO “B”
S.C.D. INDEPENDIENTE C/R
CAMPEON FINAL MALLORCA JUVENILES 1ª REGIONAL
S.C.D. INDEPENDIENTE C/R
CAMPEON JUVENILES 2ª REGIONAL GRUPO “A”
C.D. SAN FRANCISCO-C
CAMPEON JUVENILES 2ª REGIONAL GRUPO “B”
C.D. CONSTANCIA-B
CAMPEON FINAL MALLORCA JUVENILES 2ª REGIONAL
C.D. CONSTANCIA-B
CAMPEON LIGA FEMENINO REGIONAL F-11
U.D. COLLERENSE-C
Recuerda si eres entrenador, jugador, directivo de un club o de una federación, o estás relacionado de alguna forma con este maravilloso deporte y te gusta escribir y compartir las novedades y noticias de vuestra actividad deportiva, aquí puedes hacerlo gratuitamente y llegar a toda la comunidad.
deportebalear@gmail.com