CVM. EL PODES I TALES CV MANACOR VA JUGAR LA COPA PRINCIPE

16 enero 2018 | Por Redacción | Categoria: Volley
Copa Principe 2018

Copa Principe 2018

 

Alineació : Gallego, Chourio, Meléndez, Mesquida, Tous i Román. Líbero : Carinelli. (Sunyer, Perelló, Cabrer, Rey, Catalá, Barceló i Verd.

Comentari : Aquest any, la Copa Principe de Voleibol se jugava al Pavelló Europa de Leganés i la primera Semifinal enfrontava al nostre equip, ùnic debutant a la Copa Principe, amb el favorit per guanyar-la, el CV Emeve de Lugo, un equip prácticament profesional, fet per pujar a la Superlliga.

El primer Set va començar amb dues errades nostres en recepción i l’equip gallec se va adelantar per un parell de punts. El nostre equip va reaccionar i poc a poc va aconseguir empatar el Set a 16 punts. A partir d’aquest punt varen tornar compareixer les errades i l’equip contrari , amb un parcial de 2-9, va guanyar el primer Set per 18-25.

En el segon Set el Manacor va jugar a ratxes i l’equip contrari, amb mes regularitat en el seu joc, va guanyar aquest segon Set per 21-25.

El tercer set va començar igualat fins que a mitjan Set el nostre equip va aconseguir posar-se per endevant per 17-14. Després del temps mort demanat per l’èquip gallec, varen tornar a apereixer les errades en el nostre joc i varem perdre el tercer Set per 20-25, amb un altra parcial desfavorable de 3-11.

El resum que pódem fer del partit es que varem perdre amb un bon equip i que va esser molt regular tot el partit, lo contrari que el nostre equip que va tenir molts d’alts i baixos.

A l’altra Semifinal, l’equip local, el CV Leganés, va guanyar per un clar 3-0 al CV Intasa San Sadurniño de La Coruña.

A la Final, victoria per el CV Emeve Lugo que va guanyar per un clar 3-0 a l’equip local.

 

Aquest cap de setmana torna la Superlliga 2 a Manacor, amb el partit que jugam amb el CV. Collado Villalba de Madrid, un equip molt lluitador i que dins casa seva, a la primera volta, va aconseguir guanyar-nos per un ajustat 3-2, amb 16-14 en el tiebreak del cinqué Set.

 

Els resultats del altres equips del Club que varen jugar aquest cap de setmana, son els següents :

Infantil Femení : Electrocor CV Manacor – CV Alaró : 3-0 (25-23, 25-13, 25-22).

Cadet Femení : CV Porto Cristo – Blanc de Gris CV Manacor : 0-3 (22-25, 16-25, 14-25).

Cadet Masculí : CV Artá – CV Manacor “B” : 3-0 (25-13, 25-14, 25-21).

Juvenil Masculí : CV Portol – Bar Truis CV Manacor : 3-2 (23-25, 25-15, 17-25, 25-22, 15-13).

 

Els horaris dels partits d’aquest cap de setmana a Manacor son els següents :

Infantil Masculí : Caixa Colonya CV Manacor – CV Artá, divendres a les 18’30 hores.

Cadet Femení : Blanc de Gris CV Manacor – CV Soller, divendres a les 20,30 h.

Superlliga 2 : Podes i Tales CV Manacor – CV Collado Villalba, dissabte a les 17’00 hores.

Juvenil Masculí : Bar Truis CV Manacor – CV Soller, dissabte a les 19’00 hores.

Juvenil Femení : Can Garanya CV Manacor – CV Alaró, diumenge a les 12’00 hores.

 

 

 

Recuerda si eres entrenador, jugador, directivo de un club o de una federación, o estás relacionado de alguna forma con este maravilloso deporte y te gusta escribir y compartir las novedades y noticias de vuestra actividad deportiva, aquí puedes hacerlo gratuitamente y llegar a toda la comunidad.
deportebalear@gmail.com