EL CLUB VOLEIBOL MANACOR TERCER CLASSIFICAT AL CAMPIONAT D’ESPANYA DE VOLEI PLATJA CADET FEMENI

25 julio 2017 | Por Rafel Gelabert | Categoria: Volley
Cadet Masculi Camp. Espanya 2017

                                                  Cadet Masculi Camp. Espanya 2017

Del pàssat divendres dia 21 al diumenge día 23 de Juliol, se va jugar a Ezaro (A Corunya) el Campionat d’Espanya de la Categoría Cadet, tant femení com masculí, amb la participació com a Campions de Balears de 2 equips del CV Manacor.

El nostre equip femení, un dels favorits del torneig, va començar amb una clara victoria per 2-0 (21-12, 21-17) amb l’equip UVA de Castell Lleó. El segon partit va esser un poc més complicat devant el CV San José de Cantabria. El resultat va esser de 2-1 (21-16, 16-21, 15-12) favorable al nostre equip. El tercer partit va esser amb el CV Barcelona i la victoria del nostre equip va esser per 2-0 (21-13, 21-18). El pase a Semifinals va esser contra un altre dels favorits, el CV Soller, que també havía guanyat el seus 3 partits. Com no podía esser d’altra manera el partit va esser molt igualat i molt disputat. El primer Set va esser pel Manacor per 21-9. Les solleriques varen guanyar el segon per 15-21 i varen enviar el paartit al tiebreak del tercer Set. El tie break va caure del nostre costat per un ajustat 15-13.

La semifinal mos va tocar jugar-la amb el CV Poniente Benidorm. El primer Set ho varem guanyar amb facilitat per 21-6. Va empatar el Benidorm guanyant el segon Set per 13-21. El tiebreak del tercer Set va esser molt igualat, pero no hi va haver sort i va caure del costat de les valencianes per 15-13.

El partit pel 3 i 4 lloc va esser contra el Soller, que també havía perdut la semifinal per 1-2. Aquesta vegada no va importar anar al tiebreak, ja que les nostres jugadores varen guanyar per 2-0 (21-18, 21-14).

Les jugadores que han aconseguit aquest excel.lent tercer lloc al Campionat d’Espanya han estat Antonia Mª Riera, Paula Sitges, María Amer, Rosa Mesquida i Aina Munar. L’Entrenador ha estat Jaume Febrer.

 

3ª Campionat d'Espanya Cadet femeni 2017

3ª Campionat d’Espanya Cadet femeni 2017

L’EQUIP CADET MASCULI NOVE CLASSIFICAT AL CAMPIONAT D’ESPANYA

 

L’equip masculí no va dur gaire sort amb els emparellament dels equips que l’hi varen tocar.

El primer partit va esser contra el MC Hoteles San José de Andalussia, un equip molt fort i que al final va esser el tercer classificat. El resultat va esser de 0-2 (18-21, 7-21).

El segon partit va esser amb el Calasancias VP, campió de Galicia. Bon partit del nostre equip que va guanyar per 2-1 (17-21, 21-14, 15-8).

El tercer partit va esser amb un altre equip gallec, Voleiboleros de Sada. El nostre equip va guanyar el primer Set amb claretat, 21-11. L’equip local va reaccionar i va empatar el partit, 7-21. El tie break va esser pels gallecs per un clar resultat de 15-7.

En el darrer partit que jugavem hi havía en joc el nové lloc de la classfiació final. El contrari era el CV. Valencia i el resultat va esser favorable al nostre equip per 2-1 (21-15, 20-22,15-12).

Bon Campionats del nostre equip, mes si tenim en compta que la majoría de jugadors participaven a un Campiontd d’Espanya per primera vegada.

Els jugadors eren Pere J. Fullana, Josemi Castor, Juanmi Garcies, Guillem Pont i Jaume Crespí. L’entrenador en Joan Pont.

 

PETRA PONT NOVENA CLASSIFICADA AL CAMPIONAT D’ESPANYA S21

 

A les mateixes dates del Campionat Cadet, a Las Palmas de Gran Canaría se jugava el Campionat d’Espanya Sub 21 de Volei Platja.

La manacorina Petra Pont, juntament amb l’eivissenca Aurora Tur, eren una de les dues parelles que representaven a les Illes Balears a aquest Campionat.

A la fase de grups varen guanyar el primer partit a Andalucía per un ajustat 2-1 (16-21, 21-12, 15-12). El segon a Castella La Mancha per un clar 2-0 (21-4, 21-6). El tercer a Castella Lleó per 2-0 (21-16, 21-13), i perderen el quart amb Valencia per 0-2 (19-21, 15-21).

Quedaren segones de grup i l’his va tocar jugar amb la forta Catalunya per entdrar als quarts de final. El partit va esser igualadisim, pero va caure del costat de les catalanes per 1-2 (16-21, 21-18, 16-18). Llastima perdre aquest partit, ja que després les catalanes varen tenir un partit molt més fácial a quarts de final i se ficaren a Semifinals.


 

 

Del pàssat divendres dia 21 al diumenge día 23 de Juliol, se va jugar a Ezaro (A Corunya) el Campionat d’Espanya de la Categoría Cadet, tant femení com masculí, amb la participació com a Campions de Balears de 2 equips del CV Manacor.

El nostre equip femení, un dels favorits del torneig, va començar amb una clara victoria per 2-0 (21-12, 21-17) amb l’equip UVA de Castell Lleó. El segon partit va esser un poc més complicat devant el CV San José de Cantabria. El resultat va esser de 2-1 (21-16, 16-21, 15-12) favorable al nostre equip. El tercer partit va esser amb el CV Barcelona i la victoria del nostre equip va esser per 2-0 (21-13, 21-18). El pase a Semifinals va esser contra un altre dels favorits, el CV Soller, que també havía guanyat el seus 3 partits. Com no podía esser d’altra manera el partit va esser molt igualat i molt disputat. El primer Set va esser pel Manacor per 21-9. Les solleriques varen guanyar el segon per 15-21 i varen enviar el paartit al tiebreak del tercer Set. El tie break va caure del nostre costat per un ajustat 15-13.

La semifinal mos va tocar jugar-la amb el CV Poniente Benidorm. El primer Set ho varem guanyar amb facilitat per 21-6. Va empatar el Benidorm guanyant el segon Set per 13-21. El tiebreak del tercer Set va esser molt igualat, pero no hi va haver sort i va caure del costat de les valencianes per 15-13.

El partit pel 3 i 4 lloc va esser contra el Soller, que també havía perdut la semifinal per 1-2. Aquesta vegada no va importar anar al tiebreak, ja que les nostres jugadores varen guanyar per 2-0 (21-18, 21-14).

Les jugadores que han aconseguit aquest excel.lent tercer lloc al Campionat d’Espanya han estat Antonia Mª Riera, Paula Sitges, María Amer, Rosa Mesquida i Aina Munar. L’Entrenador ha estat Jaume Febrer.

 

L’EQUIP CADET MASCULI NOVE CLASSIFICAT AL CAMPIONAT D’ESPANYA

 

L’equip masculí no va dur gaire sort amb els emparellament dels equips que l’hi varen tocar.

El primer partit va esser contra el MC Hoteles San José de Andalussia, un equip molt fort i que al final va esser el tercer classificat. El resultat va esser de 0-2 (18-21, 7-21).

El segon partit va esser amb el Calasancias VP, campió de Galicia. Bon partit del nostre equip que va guanyar per 2-1 (17-21, 21-14, 15-8).

El tercer partit va esser amb un altre equip gallec, Voleiboleros de Sada. El nostre equip va guanyar el primer Set amb claretat, 21-11. L’equip local va reaccionar i va empatar el partit, 7-21. El tie break va esser pels gallecs per un clar resultat de 15-7.

En el darrer partit que jugavem hi havía en joc el nové lloc de la classfiació final. El contrari era el CV. Valencia i el resultat va esser favorable al nostre equip per 2-1 (21-15, 20-22,15-12).

Bon Campionats del nostre equip, mes si tenim en compta que la majoría de jugadors participaven a un Campiontd d’Espanya per primera vegada.

Els jugadors eren Pere J. Fullana, Josemi Castor, Juanmi Garcies, Guillem Pont i Jaume Crespí. L’entrenador en Joan Pont.

 

PETRA PONT NOVENA CLASSIFICADA AL CAMPIONAT D’ESPANYA S21

 

A les mateixes dates del Campionat Cadet, a Las Palmas de Gran Canaría se jugava el Campionat d’Espanya Sub 21 de Volei Platja.

La manacorina Petra Pont, juntament amb l’eivissenca Aurora Tur, eren una de les dues parelles que representaven a les Illes Balears a aquest Campionat.

A la fase de grups varen guanyar el primer partit a Andalucía per un ajustat 2-1 (16-21, 21-12, 15-12). El segon a Castella La Mancha per un clar 2-0 (21-4, 21-6). El tercer a Castella Lleó per 2-0 (21-16, 21-13), i perderen el quart amb Valencia per 0-2 (19-21, 15-21).

Quedaren segones de grup i l’his va tocar jugar amb la forta Catalunya per entdrar als quarts de final. El partit va esser igualadisim, pero va caure del costat de les catalanes per 1-2 (16-21, 21-18, 16-18). Llastima perdre aquest partit, ja que després les catalanes varen tenir un partit molt més fácial a quarts de final i se ficaren a Semifinals.

 

 

 

Recuerda si eres entrenador, jugador, directivo de un club o de una federación, o estás relacionado de alguna forma con este maravilloso deporte y te gusta escribir y compartir las novedades y noticias de vuestra actividad deportiva, aquí puedes hacerlo gratuitamente y llegar a toda la comunidad.
deportebalear@gmail.com