VICTORIA DEL PODES I TALES CV MANACOR DINS TENERIFE

28 enero 2018 | Por Redacción | Categoria: Voley
.

.

CV CISNEROS ALTER – PODES I TALES CV MANACOR : 1-3 (28-26, 13-25, 14-25, 11-25).

Alineació : Tous, Román, Mesquida, Cabrer, Gallego i Chourio. Líbero : Catalá. També varen jugar (Rey i Meléndez).

Comentari : Després de moltes hores de viatge a Tenerife, en el primer Set l’hi va costar arrancar als nostres jugadors que varen fer mes errades que les habituals i varen perdre aquest primer Set per un ajustat 28-26.

A partir dels segon Set, el  nostre equip va jugar al seu nivell habitual i va pasar per damunt l’equip local que no va arribar als 15 punts en cap dels tres darrers Sets.

Després d’aquesta jornada el noste equip continua una setmana més a la primera posició de la taula clasificatoria, amb un avantatge de 3 punts amb el segon classificat, el CV Leganes, que ha jugat un partit menys que el nostre equip.

Precisament, aquest cap de setmana, el Leganés ve a jugar a Manacor. Si el nostre equip aconseguis una victoria per 3-0 o 3-1, a falta de 3 jornades per finalitzar la Lliga, tendría moltes possibilitats de finalitzar a la primera o segona posició de la Lliga i classificarse per jugar la Lligueta d’Ascens a Superlliga.

 

Pel que fa als partits que varen jugar els altres equips del Club, quasi hi va haver un plé de victories. L’únic equip que va perdre el seu partit va esser l’equip Infantil Femení que, després de guanyar els 2 primers Sets dins Portol,va veure com l’equip local l’hi va remontar el partit.

Els resultats dels equips del Club que varen jugar aquest cap de setmana, son els següents :

Infantil Femení : CV Portol – Electrocor CV Manacor : 3-2 (24-26, 18-25, 25-15, 25-22, 15-6).

Cadet Femení : CV Portol – Blanc de Gris CV Manacor : 0-3 (20-25, 18-25, 11-25).

Juvenil Masculí : CV Vilafranca – Bar Truis CV Manacor : 1-3 (18-25, 25-18, 16-25, 20-25).

1ª Balear Femenina : Café Es Pop CV Manacor – CV Bunyola : 3-0 (25-13, 25-21, 25-13).

 

Els horaris dels partits d’aquest cap de setmana a Manacor son els següents :

Infantil Femení : Electrocor CV Manacor – CV Soller, divendres a les 18’00 hores.

Superlliga Masculina 2 : Podes i tales CV Manacor – CV Leganés, dissabte a les 17,00 hores.

Juvenil Masculí : Bar Truis CV Manacor – CV Rafal Vell, dissabte a les 19’00 hores.

 

 

Recuerda si eres entrenador, jugador, directivo de un club o de una federación, o estás relacionado de alguna forma con este maravilloso deporte y te gusta escribir y compartir las novedades y noticias de vuestra actividad deportiva, aquí puedes hacerlo gratuitamente y llegar a toda la comunidad.
deportebalear@gmail.com